29 Mayıs 2008

"The Girl with Two Breasts"

arada kaynayan sadece, bir tek, yapa yalnız alonzo mosely olsun istiyordum ama anat dychtwald da arada kaynamış bir kişi. "hayır hayır o bir kişi değil, shadayim!" diye hatırlayan ve iç çeken bir güruh var elbette. konu o kadar da karışık değil: coupling ilk sezon beşinci bölümdeki israilli kız (the girl) ve jeff işte... hangi arada kaynadı (kaynadı mı?) bilmiyorum ama kendisinin israilli bir manken olduğunu, sadece coupling'de -ilgili- bölümde ve bir de lady audley's secret isimli filmde göründüğünü biliyoruz. biliyoruz diyorum çünkü biz bir güruhuz... birbirinden habersiz "hıms" diyen...

bölümde olan şey işte, iletişim kuramıyorsun, çok kısa bir süre görebiliyorsun ve ortadan kayboluyor. dizideki görüntülerini saymazsan üç tane (3) fotoğrafı var sadece... (binlerce gönüllünün araştırmasından çıkan sonuç bu, ayrıca araştırma yapmadım...)

"kendinize bir yenge bulun; yengenizi de mi ben bulacağım" diye haykıran bir kişinin de bulunduğu bir grupla tatil yapmış bir kişiyim ve ilk iş olarak (pek de ilk iş sayılmaz aslında; tatilden döneli bir haftadan fazla oluyor) peki ilk yazı bakımından - bu gizemli kadından neden bahsediyorum? ne bileyim ben? her şeyi daha sonra anlayanlardanım ben de; -muhtemelen o zaman da yanlış anlayanlardan... hepimize hikaye lazım! şöyle başka bir zaman (bin yıl sonra?) anlatması güzel olan türden... "yok yok öyle değildi" diye ortaya çıkacak şahitler, tanıklar falan...

ama önce anat vardı, tatil sonra oldu bitti geçti gitti; anat hala var. bizi dış dünyalı dostlarımızın olası ziyaretine hazırlamaya çalışan steven amca'nın ve harrison ford amcanın "müteşem" filmi indiana jones'a rağmen önce anat vardı. o derece...güncelleme 05032009:

>

7 yorum:

 1. boy, pos, kaş, göz, endam her bişey yerindede, çenesi fazla geniş değil mi yahu?

  bi de allam sahibine bağışlasın, sana değil tabi..he he...:)

  YanıtlayınSil
 2. Coupling'in o bölümü de en güzellerinden biridir herhalde :)

  YanıtlayınSil
 3. @mathy: evet evet..her bi'şey yerinde ve evet, bir çenesi de varmış:)
  sahibine bağışlama işi konusunda olası bir kutsal kitabın "olmayacak dua" başlığı altında konu irdelenmiş ve "amin" denilmemesine karar verilmiştir.

  tattooed everything: bu bölüme paralel olarak (yine jeff yine bir kadın ve yine bir hüsran):
  The Man With Two Legs

  YanıtlayınSil
 4. Çene çok erkeksiymiş hocam yav, sevmiyorum ben öyle çene.
  (lan sanki al bu hatun senin olsun dediler de ben çeneden dolayı reddediyorum he)

  YanıtlayınSil
 5. sevgili ceval portakal, ahanda bende onu demek istemiştim devrim'e...:)

  YanıtlayınSil
 6. yine de, her şeye rağmen, aslında...

  YanıtlayınSil
 7. siz ne diyorsunuz beyaw böyle bir güzellik olabilir mi?Saçları aşık olduğu için çenesi öyle gözüküyor geneline bakın dizideki hali harikaydı hala aklımdan çıkaramadım:)Allah'ım o ne güzelliktir öyle:))

  YanıtlayınSil