04 Mayıs 2008

myra ve st. nicholas

bu gün olimpos'a gidecektik, son anda (olimpos ayrımında) vaz geçip devam ettik. kaş'a kadar gittik, birşeyler yedik ve bu sefer farklı bir yoldan (elmalı üzerinden) eve döndük. aferim bize. bir yerlere gidip fotoğraflar çekip bunlardan bahseden insan kişisi olmak üzereyim ama hemen belirteyim ki yazıda geçen mekan ve kişi isimleriyle ilgili yazdıklarıma hemen inanmayın; yanılıyor, karıştırıyor hatta atıyor olabilirim.

antalya kaş arasında demre isimli yukardan bakıldıkta seralar yüzünden beyaz plakalarla kaplı gibi görünen yerleşim biriminde, hayatımın hiç bir döneminde bana sempatik gelmemiş olan noel baba'nın kilisesi var. aslında noel baba diye bilinen kişi aziz nicholas'mış ve onun kilisesiymiş tabii... her neyse daha önce de söylediğim gibi pek iyi bir katolik değilim, kimdir nedir bilemem? biz sadece gezilecek görülecek yer arayışında olduğumuzdan önce myra'ya girdik. kayalara oyulmuş mezarlar ve evler karşısında görevimi yerine getirdim: ağzım açık baktım durdum; şaşkınlıkla... bir de küçük bir antik tiyatro gibi bir şey var. bana arena gibi geldi... kardeşim ise "şuradan sanatçılar giriyor her'alde" gibi "keşifler"le mekanı, daha sanatsal aktivitelere uygun yorumladı.

daha sonra noel amcanın kilisesine girdik. epeyce turist ciddi bir dinsel merakla geziyorlardı mekanı. görmeye değer mi? kesinlikle değer...

dönüş yolunda orman ve dağ havası çektim ciğerlerime ve ertesi günden itibaren sigara içmeyen bir kişi olacağım için kendimi tabrik ettim.

yukardakileri de sırf aşağıdaki fotoğraflar çok anlamsız kaçmasın diye yazdım...2 yorum:

  1. Güzel resimler!Bir gün oralarıda görmeye gelicem,gelicemde du bakalım ne zaman?

    YanıtlaSil
  2. sigarasız günler başladı mı? zira sizi zor günler bekliyomuş, 19 mayıstan sonra...he he.

    kaş güzeldir, süperdir hatta ama o kadar gidip geldik bi noel baba türbesini gezemedik. hofff...

    YanıtlaSil