12 Haziran 2008

zamak

kendimle çelişiyorum ve işin kötü yanı bundan rahatsızlık duymuyorum. daha önce "artık internet vasıtasıyla keşfettiğim görseller için başlık açmayacağım, sadece bağlantıları paylaşacağım" kararı almıştım.(bu karar kimi ne kadar ilgilendirecekse!) hatta daha da fazlası (bundan bahsetmedim) yazılarda bile mümkünse olabildiğince az görsel kullanma kararı da aldım. rss aracılığıyla okuyanlar bir kenara, biraz sıkıcı, renksiz bir "ilk izlenim" bırakmak istiyor olabilirim; elbette bu da bir görünüm tercihidir...

bu gün aşağıdaki görsellerle karşılaşınca "çok güzel yahu bunlar, görmeyen kalmasın" dedi içimden bir ses. "tamam, çok güzel, google reader ile paylaşırız olur biter" dedim ben de. (bir iç didişme daha) "yahu kim bakıyor ki onlara? yan tarafa bir dolu bağlantı eklemişsin ama ben inanmıyorum onlarla birilerinin ilgilendiğine" dedi bu. "kendileri kaybeder; bana ne?" dedim ben de. aslında doğrudur, benim de nadiren dikkatimi çeker 'bağlantı lsiteleri'. "ya bırak şimdi bence yayınla bu zamak mıdır nedir, bu şeyleri.. acayip güzeller" dedi bu sefer. "michelin maskotuna benziyor bazıları.." diye biraz bok attım ama aslında beğenmiştim; hem de çok! "iyi be" dedim ve görselleri eklemeye karar verdim; ama şu sıkıcı (görselsiz) görünümü de korumaya devam etmeliyim. neden bilmiyorum....

görseller elbette, yine, şüphesiz, zaten kocaman; sadece üstlerine tıklaman gerekiyor...

3 yorum:

 1. İnsanlar sağ taraftaki menülerle ilgilenmiyor gerçektende, itiraf edeyim ben de ilgilenmiyorum genellikle.
  Mesela zamanında bir aç dinle diyerek güzide gün yüzüne çıkmamış grupları last.fm linkleriyle sıralamıştım. Sonra aradan bir iki grup çekip "şöyle böyle süperdir" diyerek bir post hazırladım baktım ki insanlar ilgi gösterdi. O bakımdan bence vazgeçme hocam. Ayriyetten görseller de şahaneymiş.

  YanıtlayınSil
 2. Bazen gıcık oluyorum böyle şeylere. Ne kadar basitler ama bir o kadar da enfesler. Modellemeler çok başarılı olmuş cidden.

  YanıtlayınSil
 3. İçindeki sese de sana da uygun bir giriş, gelişme ve sonuç olmuş.
  Ben sağ tarafta görsel bulabileceğim linke tıklarım.Yazılardakine zaten bakarım.Şahsen memnunum.İç sesine de uyarım sana da uyarım.
  Acaip de güzellermiş hakikaten..

  YanıtlayınSil