23 Temmuz 2008

brotherhoodbilinen evrenin en "müteşem" müzisyenlerinden the chemical brothers'ın yeni albümü yakında (eylül başında) yayınlanacak. ilk single midnight madness (electronic battle weapon 10) ise 4 ağustos tarihinde. albüm 2 bölümden oluşuyor ve aslında bir toplama... "midnight madness" ile beraber "keep my composure" albümdeki yeni şarkılar...
daha önce sınırlı sayıda yayınlanan "electronic battle weapons" serisi, bu albümle bir arada yayınlanmış oluyor... bunların bir kısmı bildik şarkılar gibi görünebilir ancak bazıları albüm versiyonlarından farklı : under the influence, it began in afrika gibi. (hatta sadece bu ikisi aslında..) 6 ve 7 numaralı parçalar favorilerim; efes pilsen one love festivalinde 7 numarayı çaldıklarını hatırlıyorum.
the chemical brothers'ı "normal" albümlerinden bilen biri isen, aşağıdaki listede yanına yıldız koyulmuş şarkıları ilk defa dinleyeceğini söyleyebilirim.
midnight madness videosu youtube'da yayınlanıyor ancak güzel, yalnız ve sinirli ülkemde youtube "çekmediği" için aşağıya şirine'nin kıçı boyutlarında ekleyebildim; bir gün güncellerim gerekirse... ancak daha da fazlasını yapmak istediğimden dolayı bir iki video daha eklemeden edemedim. özellikle star guitar konusunda zaafım var zaten; elbette ki de tüm zamanların en güzel videosudur. michel gondry abi sağolsun...

disc 1
1. galvanize
2. hey boy hey girl
3. block rockin' beats
4. do it again [edit]
5. believe
6. star guitar
7. let forever be
8. leave home
9. keep my composure*
10. saturate
11. out of control
12. golden path*
13. setting sun
14. chemical beatsdisc 2
1. electronic battle weapon 1 (it doesn't matter)
2. electronic battle weapon 2 (don't stop the rock)
3. electronic battle weapon 3 (under the influence)
4. electronic battle weapon 4 (freak of the week)*
5. electronic battle weapon 5 (it began in afrika)
6. electronic battle weapon 6 (hoops remix)*
7. electronic battle weapon 7 (acid children)*
8. electronic battle weapon 8 (saturate)
9. electronic battle weapon 9*
10. electronic battle weapon 10 (midnight madness)*
electronic battle weapon 10 (midnight madness).


foto

1 yorum:

  1. Videoları kafa bi dünya iken izlenmemesi gereken gruptur. Hele ki "The Test" adlı şarkısının videosu adamı itin .ötüne sokar. Yoksa balina mı demeliyim? =)

    YanıtlayınSil