15 Aralık 2008

doğru yer

google aramaları bazen çok komik oluyor gerçekten de, özellikle arama motoruna bir insanmış gibi soru sorma durumları: "çölden kurtulmak için hangi hayvanı seçersin?" gibi bir soru sorabiliyor insan kişisi.

ama ben google aramalarından ilginç bulduklarımı seçip onları yorumlamayacağım. yok, sıra dışı olsun, aman efendim farklı olsun diye kasıntılık yapıp, henüz aranmamış(?) bazı örnekler vereceğim. böylece olay gerçekleşmeden zemini hazırlamış olacağım; hiç olmazsa bir yararı(!) olsun yaptığım şeyin. aslında her yeni yazı da olası "komik" aramalara hizmet eder gibi geliyor; mantıklı düşünmeye çalışınca. ama mantıklı düşünmeye çalışmaya gerek yok şimdi.

olası arama: "cesetten nasıl kurtulacağım?"
doğru yerdesin: öncelikle google arama geçmişini temizlemelisin. belli ki profesyonel değilsin üstelik felaket şaşkınsın. arkanda olabildiğince az iz bırakmalısın çünkü yakalanmış her katil, izlerin takip edilmesiyle kapana kısılmıştır. her neyse; cesete kaza süsü verebilsin, yok eğer hunharca davranmış isen, kaza süsü verilemeyecek kadar zadelemişsen zavallı kurbanını, o zaman sevmediğin birine katil süsü vermeye çalışmanı öneririm. bunun için o sevmediğin birini, cesetle ilişkilendirmen gerekecek. bunun için ceset ile "potansiyel" kurbanını "yanlış yerde ve yanlış zamanda" bulunacak şekilde bir araya getirmen gerek. buradaki "yanlış yer ve yanlış zaman" elbette senin "doğru yerde, doğru zamanda" bir şeyler yapmanla mümkün olacak. neyse kafan karıştı senin; benim karıştı en azından. bak şey yap, kaç, uzaklara, bir yerlere işte...

olası arama: "google"
doğru yerdesin: bu aramayı yapıp, bu sayfaya geldin ya; şimdi geldiğin yere geri dön.

olası arama: "iyi de ben yahoo'da google kelimesini arattım ki?"
doğru yerdesin: özür dilerim; gerçekten...

olası arama: "yapıştır"
doğru yerdesin: yanlış yerdesin

olası arama: "internete girmek istiyorum"
doğru yerdesin: yapıldı bu; zorlama... (sana demedim; kendi kendime konuşuyorum)

olası arama: "beni seviyor musun?"
doğru yerdesin: çok sevimlisin.

olası arama: "fbi gizli belgelerini indir"
doğru yerdesin: bilgisayar korsanı olma yolunda müthiş bir adım atmış durumdasın. ilk adımı atmak başarmanın yarısıdır derler; ne demekse? evet, şaşkınlıkla fark edeceğin gibi burada tek bir gizli belge olmadığı gibi; gizli bilgilerine ulaşmak istediğin kurumla da ilgili bir yerde değilsin. o halde neden doğru yerdesin; çünkü bu senin için çok daha sağlıklı ve güvenli...

olası arama: "olur mu?"
doğru yerdesin: her şey olur.

olası arama: "ben kimim?"
doğru yerdesin: aslında bu sorunun cevabını google aracılığıyla arayan ilk kişi değilsin; sakın kendini eşsiz benzersiz hissetme diye bu açıklamayı yapıyorum. bir milyar yıllık "kendini arama, kimliğini oturtma" mücadelesinin eeeen pasif temsilcilerinden birisin ki aslında bu da bir şeydir. bununla beraber, google sonuçları ile varoluş tatmini de yapmamalısın onu da söyleyim. yani eğer "şu dünyada bir iz bırakabildim mi?" gibisinden bir derdin varsa... hadi var diyelim; adını yazsana; arkadan gelip, google'ın gözlerini kapatıp(?) süpriz mi yapmaya çalışıyorsun?

olası arama: "ateş var mı?"
doğru yerdesin: çok yalnızsın gibi geldi bana; hafiften esmeye de başlamış tepende serin serin bi'şeyler... neyse vazgeçtim; yanlış yerdesin, yok ateş mateş!

görsel: bilmem ki nereden?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder