06 Haziran 2009

on iki : wrestling bir gösteridir

(ilk bölüm burada)

“gün boyunca başıma bin çeşit ağrı girdi...” dedi bayan müessir. ancak bay tansık oldukça bitkin ve düşünceli görünüyordu.
“bak sigara içtim bu gün!” eğildi ve küllüğü aldı. “işte bak, tam dört sigara içmişim!”
bay tansık ceketini koltuğun üzerine bıraktı. bayan müessir bunun üzerinde durmadı...
“benimle gel konuşmamız lazım...” diyerek yatak odasına yöneldi bayan müessir. bay tansık da bir sigara yakıp karısını izledi.
“şu prezervatif işini bugün halledeceğiz!” dedi bayan müessir, pencerenin önüne geçerken; dışarıda rüzgar ağaçları sallıyordu. bay tansık, aynalı masanın yanındaki koltuğa gömüldü. konuşmuyordu.
“bana anlatmayı düşündüğün bir şey var mı?” diye sordu bayan müessir.
“prezervatifin canı cehenneme!” dedi bay tansık ve etraf buz kesti. şoke olan bayan müessir döndü ve kocamanlaşmış gözlerini kocasına dikti. adam sigarasının ucundaki küle dalıp gitmiş, berbat bir haldeydi.
“ne... ne demek istiyorsun?”
“prezervatifin canı cehenneme!”
“ama?”
“bak müessir, o prezervatifin orada bulunması ya çok kötü bir şaka ya da çocukların işi...”
“çocuklar mı? onlar prezervatif kelimesini bile telaffuz edemezler!”
“öff! bir yerden bulmuşlardır; ne olduğunu bile bilmiyorlardır...”
“neler diyorsun sen!”
“bana biraz zaman ver müessir; kafam çok karışık...”
bay tansık güven verici ve ikna edici olmuştu bayan müessir’in üzerinde. bunu sağlayan etkenlerin en önemlisi de yüzündeki o çok düşünceli, üzgün, yıkılmış, bedbaht, kıstırılmış, panik içinde, mutsuz ve çaresiz ifadeydi.
uşak cinson, yemeğin hazır olduğunu söylediğinde, canının istemediğini söyledi bay tansık. kocasının fazla üzerine gitmek istemeyen bayan müessir onu yalnız bırakıp aşağı indi.
bay tansık’ı endişelendiren, kızından nasıl olup da hesap sorabileceği konusuydu. bu p*rno görüntüleri izlemiş olmasını, karısını ve ailesini yıpratmayacak bir şekilde açıklamalıydı. kendisinin herhangi bir p*rnografik görüntüyle hiçbir ilgisi olamazdı. falanca arkadaşım, filanca tanıdığım gösterdi de diyemezdi çünkü tüm falanca ve filancalar da kendisi gibi saygın insanlardı ve onlar da asla bu tarz basitliklere prim vermezlerdi.
aklına hiçbir çözüm gelmiyordu bay tansık’ın...

(devam edecek)

1 yorum:

  1. benim telefonum bi aralar öyle (happy tree) çalıordu. oynayacağım diye telefonu açamıordumm

    YanıtlaSil