07 Şubat 2010

arada kaynayanlar: 2

(bu da nesi?)
*pişkin pişkin sırıtan herif, pablo escobar, kolombiyalı uyuşturucu kralı. peki ne ilgisi var: friendfeed'de sıkça karşılaşılan bir durum: "sevgili böcek'in doğum günü bu gün" gibi bir şey, eh peki, ama bana ne? ve dalga geçmeye uygun bir durum. kim ne yapsın yahu senin böceğini, böcekse al sana böcek, pis hem de, en pisi, üstelik tarih sayfalarında yer etmiş! salyası da akmıyor. [http://ff.im/ck6Xm]
*kamran ince için şunu alıntılamışım: "kamran ince los angeles times gazetesi tarafından, "modern müzikle bağlantısını koparmadan egzotik kalabilen nadir bir besteci" olarak nitelendirilmiştir. 1960 yılında montana'da türk ve amerikalı anne-babadan dünyaya gelmiştir. doktora derecesini eastman school of music'den alan sanatçı halen itü dr. erol üçer müzik ileri araştırmalar merkezi'nde (miam) eşbaşkan ve university of memphis'te kompozisyon profesörü olarak görev yapmaktadır." nereden baksan muhterem bir insan, yıllar önce fm üzerinden yayın yapan, trt3'tü sanırım, bir programda bazı eserlerini dinlemiş, dinlerken kaydetmiş, daha sonra tekrar tekrar dinlemiş ve uzun bir süre işin içinden çıkamamıştım. çünkü o zamanlar heavy metal diniyordum, kamran ince'nin minimalist müziği (çağdaş müzik mi demeli?) beni allak bullak etmişti. etkilenmiştim ama huzursuzdum; heyecan verici ama taşları yerine oturtamadığım bir hazdı. (üç örnek: http://ff.im/cjgEk)
* modest mouse'un "whale song" isimli çaışması. video şahane ama şarkı da şahane. [http://vimeo.com/6929537]
*bu üçündeki detaylar için dikkatleri sündürmek isterim:

(mecanique-g.com)
*peopleofwalmart.com diye bir site var, kesinlikle rss abonesi olmanı tavsiye ederim. kabaca, gezegenimizde ne güzel, ne çirkin, ne ucube, ne angut insanlar var diyor site. aşağıdaki foto da bu siteden ama abinin abartılı sayılabilecek dövmeleri bir yana çok da güzel bir paradoks var bu fotoda. yani düşünsene, her yanını boyamışsın çizmişsin, bir üst kimlik, bir karakter oluşturmaya çalışmışsın, ama estetik bakımdan sıfıra yakın bir siyah bant seni gizlemek adına evrensel boyutlarda tanımlamış! eh, boyaysa boya!

(tam da burada)
*dunder mifflin sitesinde, sevdiğimiz ofis insanlarıyla ve çalışma ortamlarıyla alakalı bir dolu şey bulabileceğimiz gibi onların periyodik güncellediği "scranton newsletter"ı takip ederek dizinin ötesine geçme şansına sahip olabiliriz. dizi oyuncularının aynı zamanda dizinin bir çok bölümünü yazdığı söyleniyor, böyle dedikodu havası vermek istemezdim ama imdb üzerinden doğrulamaya üşendim, öyle diyorlarsa öyledir, böylesine bir şey için neden yalan söylesin ki insan?
* "sugimoto kousuke - tv show" bunu izle. boş zaman yarat kendine izle. tam bu noktada aklıma geldi, hani bir resime, müziğe, filme "ne anlatıyor bu?" derler ya, denir ya, ya da "ne veriyor bu bana?" derler, denir, işte aynı şeyi domatese, marula neden yapmazlar benim aklım almıyor! (bu kadar şey yazınca video sanki çok önemli bir şey söylüyor gibi ha? önemli dediğin nedir, maksat hayat güzel olsun)
*"why is it that the world never remembered the name of johann gambolputty de von ausfern- schplenden- schlitter- crasscrenbon- fried- digger- dingle- dangle- dongle- dungle- burstein- von- knacker- thrasher- apple- banger- horowitz- ticolensic- grander- knotty- spelltinkle- grandlich- grumblemeyer- spelterwasser- kurstlich- himbleeisen- bahnwagen- gutenabend- bitte- ein- nürnburger- bratwustle- gerspurten- mitz- weimache- luber- hundsfut- gumberaber- shönedanker- kalbsfleisch- mittler- aucher von hautkopft of ulm?" hiç zaman kaybetmeden, hemen: ünlü besteci johann gambolputty de von ausfern- schplenden- schlitter- crasscrenbon- fried- digger- dingle- dangle- dongle- dungle- burstein- von- knacker- thrasher- apple- banger- horowitz- ticolensic- grander- knotty- spelltinkle- grandlich- grumblemeyer- spelterwasser- kurstlich- himbleeisen- bahnwagen- gutenabend- bitte- ein- nürnburger- bratwustle- gerspurten- mitz- weimache- luber- hundsfut- gumberaber- shönedanker- kalbsfleisch- mittler- aucher von hautkopft of ulm hakkında monty pyton ne demiş?

*worms şahane bir oyun bu kesin. her boku bilen adam'ın gazıyla bir hareketlenme oldu ama yok bağlanamadın, yok görüntü berbat diye bir dolu şikayetle beraber arada kaynadı. ama gayet sorunsuz oynanabiliyor. şöyle: worms world party için gerekli malzemeler: 1. wwp (servis pack de var ama oyunu almanca yapıyor, onun yerine 4. madde) 2. daemon tools lite 3. hamachi (tercih edilen sürüm: 1.0.1.5) 4. wwp service pack, 5. vista -win7 fix ] (her ikisinde de açıklama "read me" notunda), 6.google [hamachi ile bağlanınca: ağ ismi: friendfeed2, şifre 1234] pek bir yaşam belirtisi yok ama denk gelirse savaş kaçınılmaz olsun! [http://ff.im/ej0XY]
*eğer alice hayranıysan, yirminin üzerinde çekilmiş alice filminden sekiz tanesi (en son, birinin bağlantıları çalışmıyordu) (yedi o zaman) (peki) bu sitede bekliyor. alice harikalar diyarında'yı çok küçükken okumuştum ama pek etkilenmemiştim doğrusu. çok zaman sonra american mcgee's alice isimli oyunla beraber bir düşkünlük başladı bende alice'e karşı. tim burton filmine karşı da pek heyecanım yok aslında hatta filmin balon çıkacağını bile söyleyebilirim, hiç bir gerçekçi dayanağım olmamasına rağmen, his gibi bir şey, duman işte. galiba ben alice'i "arıza" görmeyi seviyorum.
*selçuk erdem arada sırada friendfeed üzerinden selçuk erdem karikatürleri paylaşıyor. (ha ha!) o gün selçuk erdem, yine bir selçuk erdem karikatürü paylaştı, hemen akabinde karikatürle ilgili bir yorum geldi, peşi sıra "hayır hiç de bile" diyen bir tepki... ben de gaza geldim ve hem tartışmaya bir başka görünüm kazandırmak hem de "ulan aklıma geldi neden yapmayım ki" dürtüsüne uyarak karikatürü remix'ledim. selçuk erdem'in yaptığım şeyi beğenmesi, hatta güzel olmuş demesi de, ne yalan söyleyim, epey hoşuma gitti.


(bu yazıya eklencek bir şeyler daha var, iki üç güne artık...)

3 yorum:

  1. wow, alis linki için teşekkürler... seni de Alice etiketlerinden izlemeye başlamıştım nitekim..:) çiyrs

    YanıtlayınSil
  2. afiyet olsun :) eskisi gibi ilgilenmiyorum stumble icadıyla. ama birikmiş alice görsellerini eklemek istiyorum bir ara.

    YanıtlayınSil
  3. Detay resimler harika. Keşke o resimler yapılmak zorunda olmasaydı!

    YanıtlayınSil