18 Eylül 2010

müzik: 2 eklenti 1 liste

* extensionFM : bu eklenti tarayıcına yuvalandıktan sonra (sanırım uyumlu sitelerde) "embed" edilmiş parçaları rahatlıkla dinlemeni sağlıyor. aslında çok kullanmadım, "aha süper!" deyip yükledim. arada sırada epey işe yarıyor ama. en şahane özelliği, parçayı başlattıktan sonra web sitesinde başka sayfalara geçebiliyorsun, o çalmaya devam ediyor parçayı. hatta sanırım parçanın bulunduğu sayfayı kapasan bile kendi oynatıcısında işine devam ediyor.
* last.fm free music player : bu şahane icat, bir chrome eklentisi. normalde ücretli olan sistemde hatırı sayılır bir delik denilebilir bu eklenti için. diyelim metallica diye bir grup keşfettin, işte seek and destroy'u duydun ve çok beğendin diyelim. hemen açıyorsun last.fm'de metallica şarkılarını ve şarkı isimlerinin yanındaki mavi "play" düğmelerini sınırsızca, utanmadan, sıkılmadan kullanıyorsun; istediğin şarkıyı "tam" olarak dinleyebiliyorsun. ya da bir kullanıcının örneğin "popüler parçalar" listesini de dinleyebiliyorsun. bomba gibi bir şey yani, bu da demektir ki kısa zaman içinde patlatırlar, ben de bu kadar şeyi boşa yazmış olurum!
* liste: yakın zamanda afacan ülkemizde yasaklanan (engellenen) grooveshark.com aracılığıyla hazırladım. şimdilik 70 civarı parça var kısa zamanda 100'e tamamlayacağım ve aklıma geldikçe şarkı ekleyip çıkaracağım. yapacağım, edeceğim. zımbırtıyı yan tarafa da ekledim ama sağım solum belli olmaz, tema değiştirim, şu olur bu olur kaldırırım; burada da dursun:


(zımbırtı sevmeyenler için: 100)

2 yorum:

  1. aylardır uğramadım (ayıp da bişi) ve süper bir listeyle karşılandım..bana yazıklar sana helal olsun..

    YanıtlaSil
  2. beğenmene sevindim ama yazıklar olmasın sana; uzun zamandır ben de pek uğramıyorum/uğraşmıyorum asıl bana yazıklar olsun :)

    YanıtlaSil