07 Haziran 2008

goldie 12

bu sefer arayı fazla uzun tutmama gerek kalmadı... epeyce mücadelenin sonucunda bir dolu fotoğraf çekildi ve en güzellerini de işte aşağıya ekledim... goldie'nin ilk defa benim (ve kardeşimin) çektiği görüntülerinin dışında görüntülerini yayınlamış oluyorum böylece...
görüntüleri almak gerçekten de oldukça zordu çünkü zibidi goldie her zamankinden daha fazla hareketliydi. bazı fotoğraflarda patisinin üzerinde duran kırmızı çubuk onun ödül maması ve haspa sadece bir yiyecek söz konusu olduğunda söz dinliyor... zamanında (bu konuda) itinayla kodlamasını yapmış olduğumdan ("bekle!"), o fotoğraflar oldukça net ancak "kırmızı şeritli" çıktı...
söylemeye gerek yok gerçi; yine de: fotoğraflar yüksek çözünürlüklü; üzerine tıkladığında kocaman açılıyor...

fotoğraflar : nil mısırlı

6 yorum:

 1. kaç yaşında bu?
  sosis reklamından araklama.
  yerim ben, onu,yerim...
  fotoğraf çekenin ellerine, gözlerine sağlık.
  sibel'imi özledim.

  YanıtlaSil
 2. Çok mu sıcaktı ya da çok mu susamıştı neden hep dili dışarda? Bir de fotoğraflardan birinde gülüyor gibi :) O fotoğrafa bayıldım.

  YanıtlaSil
 3. mathy: şubat 2007 doğumlu. bir de "insan" boyutundaki yaşını bulmak için her ayı (ya da yılı) yedi ile çarpmak falan gerek diyorlar ama bana pek mantıklı gelmiyor?

  aydan atlayan kedi: iki kişi birden kendisiyle ilgilenince delirdi ve sürekli hareket halindeydi, dili o yüzden hep dışarda.

  YanıtlaSil
 4. Yerim ben o dili, yutarım! Çoooooooooooook seviyorum Goldie'yi. Belki yavrusu olursa, gözümü karartıp alabilirim de... ;o)

  YanıtlaSil
 5. alemlerin sözde köpek uzmanı ukala kişi olarak şunları söylemeden duramadım işte :)
  "tabii ki 1 yıl 7 insan yaşı değil, ay şöyle dursun :)) ilk 4 yıl x7, sonraki yıllar x4 " diye biliyordum, fekat işler değişmiş ben görmeyeli.. mamafih temeldeki 7durumu devam ediyor..
  tablo aşağıda, 7 pencerede açıp 7 cuma üst üste okuyun, istediğiniz köpek 7. ayın 7'sinde sizin olacak :)
  http://www.veterinerhekim.net/pages.asp?SID=21
  bu arada küçük ırk-büyük ırk ayrımı çok şaşırtıcı...

  konunun assolistinden bahsetmeden bitirmem kiii.. gamzelerini yiring ben onun.. yunus köpeği :)

  YanıtlaSil
 6. Goldieye bak, buyumus yakisikli olmus. Cok operim siritan suratindan..hihi..:))

  YanıtlaSil