02 Kasım 2007

"sakız kağıdı"

üç beş numune...
 
yıpranmışlığını geçtim; her şeyiyle eski bunlar. bir de tipitip ve pembo kolleksiyonum var ki; sadece tarayıcıdan geçirmek epey zamanımı aldı... üşenmezsem bir ara yayınlayacağım; heralde 004 numaralı tipitip karikatürünü görmek heyecan verici olur... ama ben 001 numarayı görmeyi çok isterdim doğrusu; ya da daha güzeli hatırlamayı?
 aşağıdakiler, benim en kıymetlilerimdi. ama özellikle o üç araba... işin ilginci arabalara hiç meraklı değilimdir; hiç anlamam. o zamanlar ilgiliymişim demek ki (!).
  evet, banu alkan...
 
ayrıca bak: tipitip, pembo, bi-bib, düldül...
 
 

5 yorum:

 1. sakız kağıdından banu alkan'ın çıkması cok acayip ya..tabi birde o sakızı çiğneyen kızın, bu kağıdı gördükten sonraki ruh halini düşünmek...

  YanıtlaSil
 2. mini bir tipitip karikatürleri arşivi harika olurdu :) pek karşıma çıkmıyor ama arada denk gelirsem alıyorum, çocukluk dönemini anımsatan hoş bir sembol benim için tipitip sakızları..

  YanıtlaSil
 3. Ne çok atmışızdır bunlardan..Görünce şimdi attıklarıma içim sızladı..

  YanıtlaSil
 4. Üstadım özellikle tüm düldül kağıtlarını bekliyorum,tarama konusunda destek de verebilirim..cidden artık yok olmaya yüz tutmuş bu spesifik konuyla ilgili bir çalışma yapmak istiyorum elimde 80 adet patbom ve 70 adet cola sakız karikatürü var..belki 1000lerceside zamanla atıldı kayboldu..neyse düldül konusunda birşeyler yapalım lütfen..

  YanıtlaSil
 5. elimdeki düldül karikatürlerinin tamamını siteye eklemiştim zaten:

  http://www.tersmeditasyon.com/2009/03/duldul.html

  YanıtlaSil