25 Kasım 2007

keny arkana - la haine

youtube'a alt yazılı videoyu koyan şöyle demiş:

"keny arkana marsilya'da doğmuş arjantinli bir ailenin çocuğu. 96 yılında yurttaki arkadaşlarıyla rap yapmaya başlayan keny, canını acıtan şeyleri dile getiremediği zamanlar, düşüncelerini raple ifade ediyor. her zaman müziği ve yazıları düşlediği bir ütopyanın aynası olan keny arkana, 2006 yılında "entre ciment et belle étoile" (çimento ve parlayan yildiz arasinda) albümünü çıkardı.

her isyanın yapıcı olduğunu atılganlık ve inançla anlattığı,"la rage" adlı parçasına çekilen bu video-klip "komün video kolektifi/no pasaran" tarafından türkçe'ye çevirildi."

roll dergisinde (de?) yayınlanan bir röportajında; "oy kullanma hakkının bir şeyleri değiştirmesi mümkün olsaydı çoktan yasaklanmış olurdu" gibi cukka bir laf etmiş.*

şarkıyı bana, la heine isimli şahane filmi sinemada izlerken "hayır burada öyle demedi; böyle dedi" diye tek tek düzelten bir arkadaşım tanıtmıştı. eğer ki filmi dvd, vcd vs gibi "yasal kopya"larından izlemiş biriysen ve biraz önce "evet ya, la haine ne etkileyici filmdi" demişsen bir şeyleri kaçırdığını bilmelisin.... yani, o halini etkileyici bulmuşsan bir de, örneğin bu altyazı ile izlemeni tavsiye ederim.

her neyse; işte videolar:Hiç yorum yok:

Yorum Gönder