04 Mart 2008

criss angel ve yer çekimi savaşçıları

sabahın köründe, uzun zamandır "superman yüzüğü" takan bir arkadaşım aradı; hürriyet gazetesine bakmamı istedi; adamın biri uçmuş, görüntüler çok gerçekçiymiş... şu planette bir taş havalansa keşke diye beklerim ama olmaz; taş, taş gibi durur öyle. hürriyet "patronunun kıçının sağ kenarı" diyebileceğim bir gazete sonuçta, ne kadar ciddiye alınabilir?
her neyse; haber "uçan adam bilimi kilitledi" gibi tam da bu gazetenin ciddiyetine ve saygınlığına uygun gelebilecek bir başlıkla verilmiş. herifin biri bir binanın damından başka bir binanın damına, lego oyuncak modeli, öylece duruyor pozisyonunda geçiyor. yahu öyle mi uçulur? ona uçmak denmez ki; yok o şekilde uçan bir şey... uçtun mu süzüleceksin, yükseleceksin, alçalacaksın, ne bileyim uçacaksın işte. yoksa ona yer değiştirmek, taşınmak denir en uygun şekliyle! ayrıca uçsa, yani gerçekten uçsa, hayatta değişecek olan ne? yani yemeden içmeden kesilecek, o da insan ben de insanım o da uçuyor ben de uçaca'm diye hayatını mı adayacaksın bu dalgaya?
adamın tipi tanıdık geldi; yakın zamanda, "bak bu adam çok ilginç" diye tanıtmışlardı bu herifi... gazetenin haberinde, "chris angel; david coperfield ya da david blaine gibi bir sihirbaz değil. ama uçabiliyor." diye yazılmış. yok; bu glam rock bebesinin ismi bir kere criss angel, yani öyle biliniyor ve kendi şovu var. yani, dur şu dama çıkayım karşı dama havadan geçeyim, diye yoldan dama çıkmış biri değil.
üzgünüm, gerçekten üzgünüm, ama gezegenimizde, uzun zamandır, "bilim adamları"nın açıklayamadığı pek bir şey olmuyor... her şey eskiden olmuş; şimdi sanırım çok fazla kamera vs kaydedici cihaz var; nedense fantastik şeyler gerçekleşmiyor; gerçekleştiği iddia edilenler de ironik ama bu tür cihazlar kullanılarak uydurulan şeyler. kimse uçmuyor, suyu şaraba çevirmiyor, bir dokunuşla hastayı iyileştirmiyor... ya da bana denk gelmiyor?
yani bilim delisi değilim; hatta onun da neredeyse bir "inanç" olduğunu düşünürüm bazen; tamam ama yine de yok bir şey... kuvvet eşittir kütle çarpı ivme dedin mi, o taş illa ki yere düşüyor; havada asılı kalmıyor.
haberin videosundan sonra olayın iç yüzünü anlatan videoyu izlemek ne kötü... yani şöyle düşünsen ya; "yok canım, uçacak değil ya; kesin bir numarası vardır"...
işte bu kadar; bir numarası vardır ama soru işaretleri cepte; ne güzel... hayat da güzel; "garip şeyler oluyor"
ama olmuyor yahu!
bu arada, tam south park dalgası diye düşünüyordum; belli ki başka biri de benzer düşüncelere kapılmış, hatta biraz abartmış, madem south park yapımcıları bulaşmamış ben kendim uyarlama yapayım demiş ve powerpoint ile hevesini almış... nasıl bir şey yapmış bilmiyorum; izlemedim hepsini...

9 yorum:

 1. belki de sadece yeri ıskalamıştır.

  YanıtlaSil
 2. Bir haber anca bu kadar tırt hazırlanır, başka bir şey demiyorum.
  "Chris Angel; David Coperfield ya da David Blaine gibi bir sihirbaz değil." küllüm yalan, üçü de aynı kulvarda top koşturuyor. Youtube'a Chris Angel yazın bakın, TV şovu vardı zaten adamın.
  "Bilimadamları "Gerçek mi?" sorusuna "Gerçek" dediler. Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde 'havada asılı durmanın' mümkün olabileceği yönünde..." kuyruklu yalan. Öncelikle hangi bilim adamı bir TV şovunu izleyip evet bu gerçek der, bir bilimadamı televizyonda gözükenlerin gerçek olup olmadığını araştırmakla mı yükümlüdür. Özel efekt uzmanı mıdır. Ayriyetten beyin enerjisi filan da haberi hazırlayanın uydurmasu, böyle kıytırık bilimsel açıklama mı olur.

  Arada bir de yorum var ki beni benden aldı; "müge müge: allahtan bu adamı tanımıyorum tanısaydım benide uçur diye peşini bırakmazdım oda tamamderdi tam okyanusunortasına geldiğimde üzerimdeki uçurma kuvvetini çekiverirdi bende köpekbalıklarına yemolmak için okyanusun sularına cumburlop.yok anam bu rüyaydı:)rüyası bilekorkunç.zaten ben hergün uçuyorumki"

  uehuheheuhe, ablacım nasıl yazdın sen bu seneryoyu, uçan adam neden attı seni okyanusa, ne anlatıyorsun. Gazeteyi sürekli internetten okuyunca mı böyle oluyor insan, anlayamadım ki.

  YanıtlaSil
 3. bilim adamları ne derse desin criss bir ifrit yahut şeytan...ilüzyon bir yere kadar...onlar aramızdalar bizimle dalga bile geçiyorlar işte böyle...

  hafız hoca.

  YanıtlaSil
 4. Criss angel'ın yaptıgı sadece levitasyon bunu herkes yapa bilir sadece çalışıp yoğunlaşmakla olur tabi buna inanmak ve zamn gerek...
  yok inmiş yok 3harflilermiş yok fitirmiş güldürmeyin insanı...
  Zaten öyle bir çağa giriyoruzki daha çok şeyler görüceksiniz insan oğlunun aydınlanma çağı geldi..
  En azından bir çoğumuz bazı şeylere daha olumlu ve mantıklı bakıyoruz...
  Birşeyi denemeden yapamazsın, 1 kaç denemedende olmaz günde 30 dakikanı harcadığın zamn kendi gözlerinizle görürsünüz...
  Türkiyede bile bu işlerle uğraşan çok insan var..
  Criss ANGEL'ın yaptıkları PARAPİSKOLOJİ'dir
  Parapiskolojiyi oluşturan altdalar vardır..
  Levitasyon
  Astral seyahat
  Telekinezi
  Telepati
  Lüsad rüya v.b gibi şeyler var bunlar araştırldğı zamn neyin ne olduğu ortaya çıkar...
  yok fitirmiş,yok iyi saate olsunlarr yardım ediyor bırakın bu boş düşünceleri...
  Bu iş çok ciddi bir iştir..
  İlgilenmek isteyen kitapları vardır...
  SINIR ÖTESİ yayınlarını takip ede bilirler orada çok daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır...
  veya kitapçılardan...
  Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri ERGUN CANDAN
  bu kitabı ala bilirler...
  Kendinizi bilgilendirin sonra konuşmaya başlayın...
  Saygılarımla....

  YanıtlaSil
 5. guwen; ne fizik ötesi varlıkların yardımı ya da desteğine, ne de dediğiniz gibi "özel yeteneklere" veye "çalışmaya" bağlı bu adamın gösterisi. düpedüz, kamera çekim hileleri, ip kullanma gibi şeylerden yararlanarak oluşturmuş videoyu. yazıdan da anlaşılacağı üzere, en ufak gizemli bir şey görmüyorum ben bu olayda. [gösterinin hilelerini ortaya seren video bağlantısı yazıda bozukmuş ama şimdi düzelttim. ayrıca buradan
  da izlenebilir]

  YanıtlaSil
 6. kararsızım..hile olduğunu gösteren şeyde bir hile olabilir..dikkat !..iple 140 feet e kadar çıkmıştır yazıyo finalde..sen o açık havada o ipi 140 feet e çıkar..adamı 2 bina arasında makara sistemi kur yok artık şeyin şeyi..ben inanırım..ilizyon olduğunu göstermek zorun olmadığı ne malum..ne biliyorsunuz..belki bunlar açıklanmamsı gereken şeyler..?? herkez çok biliyorya.Atıp tutuyor.gerçi bende adama önüme alıp..uç lan puşt..diyince al brother uçuyorum derse..inanırım..yada uçarken biri etrafında bir çember döndürsün ne biliyim.

  YanıtlaSil
 7. bence kıyamet yaklaşıyo... bu adam deccal!

  YanıtlaSil
 8. la adsız sen nasıl bi kafya sahipsin

  YanıtlaSil