18 Nisan 2009

Harold's Planet

lisa swerling ve ralph lazar yaratmış "harold's planet"i. haroldsplanet.com isimli sitelerinden, yaptıkları animasyonlara kadar bir çok şeye ulaşılabiliyor. ancak benim ilgimi, harolds-planet.blogspot.com adresi daha çok çekti çünkü tonlarca karikatür var orada. neredeyse tüm sayfalara baktım, gayet eğlenceli, eğlenceli olduğu kadar düşündürücü, düşündürücü olduğu kadar sade, sade olduğu kadar... işte, bir ara bakarsın, gerekirse rss ile takip edersin, artık orası senin bileceğin iş.

asıl sorun şimdi ne yazacağım? bazen aklıma geliyor, şimdi yok şunu beğendim, yok bu şahaneymiş diye böyle yazıyorum, biraz da saçmalıyorum, üstelik uzun, devrik ve abur cubur cümleler kuruyorum ya, şimdi (olur ya!) google translate aracılığıyla lisa ya da ralph, "bak ya, türkçe bi'şeyler yazmış biri hakkımızda" diye düşünüp şu yazılanları anlamaya çalışsa, özellikle bu paragrafı örneğin, kullandıkları google translate dile gelip de, "arkadaşım, ben çeviriyorum kafama göre ama olasılıkla yaklaşamıyorum bile" demez ki? bir ara uyarı mı koymalıyım acaba bir köşeye "bu internet günlüğü google translate ile uyumlu değildir" diye?
neyse...
ha bir de unutmadan, eski mısırdan kalma bir tablette şöyle yazar: "şüphesiz üzerlerine tıkladığında başka bir tablette ve büyük olarak açılacaklardır..."Share/Save/Bookmark

2 yorum:

 1. bak şu mısırdan kalma tablet aklımı karıştırdı sabah sabah.. kehanet konusunda bildiğim her şey kısa film olarak geçti gözümün önünden.. aslında birkaç eğlenceli insan bir araya gelip bunları yorumlasak, çıkan sonuçları da buralardan yayınlasak ne güzel olurdu vallahi.. belki birkaç kehanetimiz tutardı da, torun-tosbağa sayemizde hava atardı..
  p.s. dünyanın geleceğiyle oynamaya karar verdiğim andır :)

  YanıtlaSil
 2. tabii, güzel olur, oynayalım dünyanın geleceğiyle...

  ama, yine eski mısır'dan kalma bir çocuk şarkısıyla durumu iyice karıştırayım:

  "bir dünya bıraktım ben tosbağama
  kurcalayıp bozmuş on dakikada
  oynama oynama kırılır dedim
  elleme elleme bozarsın dedim"

  YanıtlaSil