17 Temmuz 2008

önceden çok güzeldi

isa'dan bir milyar yıl önce yaşamış olan oldukça yaşlı bir mikrop (bakteri?) şöyle yazmış: "gençlik çok bozuldu... bizim zamanımızda hiç de boktan değildi bu dünya..." ama bundan kaçış yok, herşey gün geçtikçe kokuşuyor; kokuşmasın mı?
bir zamanlar (misal bin yıl önce?) sadece orada yaşayanların dırlandığı mevzu ("eskiden böyle değildi") şimdi de duyuluyor: "eskiden hiç de böyle değildi; çok güzeldi yahu" bence de; gerçekten de benim bildiğim "eskiden" bile, sanki çok daha güzeldi ki 12 sene falan öncedir en fazla bu "eskiden" diye hatırladığım zamanlar.
şimdi milyarlarca insan takip ettiği için beni (ve dahi yazdıklarımı) nereden bahsettiğimi yazmayacağım, bilen bilir gibi bir kibir ile; "işte böyle herkes birbirine anlattı bööyle bööyle boku çıktı" görüşüne uygun olsun diye(!)
şu hikaye vardır ya, "bir kişi memnun ayrılır, gittiği yerde anlatır gelecek sene üç kişi gelir; üç kişi memnun ayrılır, gittiği yerde 15 kişiye anlatır.. bööyle bööyle patlar turizm". demek ki kimsenin dna'larına kazınmış gizli bir bilgiden bahsedilmiyor: "anlam veremediğim bir güç beni bu topraklara getirdi.." diyen yoktur? daha neler; sen de birilerinden duydun işte... aradan 10 yıl falan geçince artık "lan bunlar ne geziyor burada ya!" demeye başlıyorsun; sanki oraları sen daha çok hakediyorsun ve işte, "siktirsinler gitsinler yav, kim lan bunlar!" diye vızıldıyorsun..
tabii ki ortaklıkta asıl toprak sahipleri, oradaki pansiyonları, "ören yerlerini", barları "tisko"ları işletenler. gayet de memnunlar hallerinden!

tüm bunların ötesinde çok önemli araştırmalar yaptık ve bunları paylaşmak isterim: cırcır böceklerinin cinsel yaşamı! bu cırcır böceği hayvanları gündüz gece, sana atmosfer olsun diye "ne güzel ya, doğal ortam abi..." demen için kıçlarını yırtmıyor elbette. dikkatle ve bilgi birikimiyle dinlersen hepi topu çiftleşmek için yeri göğü yıktıklarını derhal anlarsın... hele ki bir de "cırrr cırr"larını kendi dilinde anlamaya çalışırsan etkilenmemen elde değil!
kısa süreli gözlemlerimiz sonucu bazı olasılıklar üzerinde durduk:

*eğer sadece erkekler bağırıyorsa muhtemelen bunun nedeni cinsel ilişki öncesi dişilerini etkilemek; eğer sadece dişiler bağırıyorsa bu da aynı nedenle: karşı cinsi etkilemek; tek farkla: cinsel ilişki sırasında... yok eğer bu ses her iki cinsten de geliyorsa bunun iki nedeni olabilir (en az)
1) çılgınlar gibiler ve 10 dakika sonra tekrar hazırlar!
2) uzun süre kavga ediyorlar (10 dakikada bir?) ve bir ara yapıyorlar; elbette yapıyorlar...

*iki üç dakikalık sessizlikten sonra bir anda başlıyorlar, beş on dakika sonra tekrar susuyorlar, iki üç dakika sonra tekrar başlıyorlar... işte o beş on dakikalık periyotlarda sanırım erkek cırcır böcekleri tüm heyecanlarıyla olan biteni anlatıyorlar!
zaten, kısacık bir an minicik sigaralarını yaktıkları ve keyifle biraz öncesini anlattıkları dikkatli bakınca (!) görülebiliyor.

*ortada fol yok yumurta yokken yalnız başına ötmeye başlayan mastürbasyon yapıyor olabilir? ya da başka bir hayvandır? oluyor çünkü taklit ederek tuzak kurma numaraları falan... "işte nihayet o an" diye zıpladın ve bir anda -çok yetenekli de olsa- bir kurbanın dudakları arasındasın! çok kötü bir ölüm...

cırcır böcekleri yine iyi aslında, işte doğal ortamın bir parçası, bana dokunmuyorlar (bu "dokunmuyorlar" kısmını bu paragrafın sonlarındaki bağlantıya baktıktan sonra hatırlamalı) falan filan deyip geçiştirirsin ancak bir de tahtakuruları var... onlar bulaştılar mı çook pis bulaşıyorlar; tamamen kişisel alınabilir hani!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder