06 Temmuz 2008

ortalama polisiye öykü

tommy masa başında uyukluyordu. kapısının çalınmasıyla gözlerini açtı, otomatik bir dürtüyle silahına uzandı. içinde bulunduğu durumu kavrar kavramaz elini tabancasının kabzasından çekti.
"girin!" diye seslendi. bir seksen boylarında, sarışın, dar eteği ve üstten iki düğmesi açılmış sıkı gömleği ile oldukça ateşli bir kadın girdi içeri. "tommy ve tommy?" diye sordu. tommy yerinden kalktı ve kadını karşıladı. "evet han'fendi, kapıda da yazdığı gibi; ben tommy, size nasıl yardımcı olabilirim?"
kadın bir şey söylemek için ağzını açmıştı ki tommy tekrar konuştu:
"beni affedin; lütfen oturun... size içecek bir şey ikram etmek isterim?"
kadın kendine en yakın koltuğa hafifçe oturuverdi.
"teşekkür ederim; bir şey içecek durumda değilim... sizinle açık konuşacağım bay tommy; erkek kardeşimin karısıyla bir ilişkiniz olduğundan şüpheleniyorum! şöyle de söyleyebiliriz; erkek kardeşimin karısı, sizi kullanarak kocasını aldatıyor ve bunun ispatlanması için yardımınıza ihtiyacım var..."
 tommy bir dakika boyunca kadının yüzüne baktı...
"erkek kardeşinizin ismi nedir?"
"cemalettin. camalettin duvar"
tommy bir süre daha düşündü.
"peki karısının ismi?"
"selma?"
koltuğuna geçen tommy kendinden emin, arkasına yaslandı.
"size şunu söylemeliyim han'fendi; selma hanım müşterimizdir; ancak onun dosyası ile diğer tommy ilgileniyor. kocasının kendisini aldattığından şüpheleniyordu ve biz de, yani ortağım, bu şüphelerin hiç de boş yere olmadığını anladık. bakın..."

(falan filan) 

2 yorum:

  1. falan filan diye bitmesin lütfen..devamını alalım,gayet eğlenceli olacak gibi=)

    YanıtlaSil
  2. olsa olsa..
    yok ki devamı?

    YanıtlaSil